"Kohtume kloostri taga metsas.” - küllap kõigile tuntud sõnad „Viimsest reliikviast.”  Tänapäeval vaevalt keegi, kes Pirita jõekäärus kohtumise korraldab, selliseid sõnu ütleb. Tundub, nagu kuuluksid need ajaloo hämarustesse.  Aga  tegelikult võib Padise inimene või matkajast külaline iga kell rahulikult öelda: „Kohtume kloostri taga metsas.” Ja kõik saavad aru kuhu tulla.  

 Otse kloostri taga on  lõkkekoht, mis asubki sõna otseses mõttes kloostri taga metsas. Täpsemalt asub see lõkkekoht tegelikult vanal Padise linnamäel, Kloostri jõe käärus kaunite mändide all. (https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tallinna-umbruse-puhkeala/padise-lokkekoht ). Paik on puhkajate poolt väga armastatud. Vahel  ülerahvastatud, nii et kodulehel isegi hoiatus üleval.


Padise klooster on Põhja-Euroopa ainsas terviklikult säilinud tsistertslaste klooster. 
2. mail 2020 avas Padise klooster-külastuskeskus peale  restaureerimistöid taas uksed.Eesti pikimat matkateed luues oli eesmärgiks, et see läbiks põnevaid paiku ja kulgeks looduskaunites kohtades. Padisest kaarega mööda ei mindud. Tasub kohale tulla ja vaadata.
Padise lähedal on mitmeid huvitavaid paiku, mida külastada. Näiteks Vasalemma

ja Rummu.