Padise

"Kohtume kloostri taga metsas.” - küllap kõigile tuntud sõnad „Viimsest reliikviast.”  Tänapäeval vaevalt keegi, kes Pirita jõekäärus kohtumise korraldab, selliseid sõnu ütleb. Tundub, nagu kuuluksid need ajaloo hämarustesse.  Aga  tegelikult võib Padise inimene või matkajast külaline iga kell rahulikult öelda: „Kohtume kloostri taga metsas.” Ja kõik saavad aru kuhu tulla.  

 Otse kloostri taga on  lõkkekoht, mis asubki sõna otseses mõttes kloostri taga metsas. Täpsemalt asub see lõkkekoht tegelikult vanal Padise linnamäel, Kloostri jõe käärus kaunite mändide all. (https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tallinna-umbruse-puhkeala/padise-lokkekoht ). Paik on puhkajate poolt väga armastatud. Vahel  ülerahvastatud, nii et kodulehel isegi hoiatus üleval.


Padise klooster on Põhja-Euroopa ainsas terviklikult säilinud tsistertslaste klooster. 
2. mail 2020 avas Padise klooster-külastuskeskus peale  restaureerimistöid taas uksed.Eesti pikimat matkateed luues oli eesmärgiks, et see läbiks põnevaid paiku ja kulgeks looduskaunites kohtades. Padisest kaarega mööda ei mindud. Tasub kohale tulla ja vaadata.
Padise lähedal on mitmeid huvitavaid paiku, mida külastada. Näiteks Vasalemma

ja Rummu.Loe lisaks

Muusika looduses

Linnulaulu võib võrrelda muusikaga,» ütles loodushelide lindistaja VeljoRunnel
https://tarbija24.postimees.ee/1785629/linnulaul-tervendab-nii-hinge-kui-keha.
Õige aeg minna loodusesse ja nautida olemist. Muidu nii vaikne loodus on täis muusikat. Kuulda on palju, aga näha lähedalt neid väikesi sulelisi polegi niisama lihtne. Ikka kaugelt ja korraks. Kui huvi suurem, siis tulevad asjatundjad ja kaamerad appi. Näiteks siin: https://www.minest.ee/search/label/Linnublogi ;
http://www.folklore.ee/era/pub/files/vlinnuraamat_algus.pdf
Loe lisaks

Kuhu minna

Kas on kellelgi mingi paigake, kuhu ta sooviks matkale minna ja rohkem teada saada selle paiga lugudest, minevikust ja loodusest. Mõni poolmetsik rajake, kuhu üksi ei tahaks minna, aga seltskonnaga küll? Andke luguretkele teada. Kui jälle koos retkele tohime minna, on soovitud paigad juba ettevalmistatud ja ootamas.

Loe lisaks

Lehmja tammik

Lapsi käib tammikus retkel palju. Nende jaoks on luguretke ülesehitus ühele legendile põhinev. Kõige enam levinule, kuid ka kõige malbemale ja õpetlikumale.  Seal, keset muinasjutulisi vanu puid, tundub kõik elav ja tõene. Looduse hoidmist õpetav legend viib meid tantsivate pulmaliste vahele  Prohvetit, Peigmeest ja Padret otsima.  Prohvet saab mõne aasta pärast 400 aastaseks.
Loe lisaks